Drammens TidendeSport
Årets utgave av AU messa, ble en fartsfylt opplevelse. Først stilte deltakerne opp med ATV noe som var en ny opplevelse for de fleste og her var det Sverre Isachsens teamkollega Guttorm Lindefjell som ble seierherre.
Men selv om dette var heftig og underholdende ventet de fleste tilskuerne nå på et skikkelig storoppgjør som skulle være mellom våre to rivaler rallycross, Sverre Isachsen og Morten Bermingrud.
Når klarsignalet gikk sto imidlertid Bermingrud igjen med sin knall røde Citroën Xsara mens hans argeste konkurrent Sverre Isachsen for av sted med sin blå og hvite Ford Focus. Bermingrud kom seg også i gang, men måtte innfinne seg med at dette oppgjøret var tapt og kjørte noe skuffet inn i depotet.
-Nei jeg sto med full gass og kan ikke holde bilen for lenge slik. Da jeg ikke fikk noe klarsignal slapp jeg gassen igjen og da gikk starten, sa Bermingrud som pent måtte stå på sidelinjen for å se storoppgjøret med vinneren Isachsen mot Kenneth Borgenhaug..
Mange var spente på om han virkelig kunne klare å kjøre raskere med sykkelen som kun har 80 hestekrefter mot en meget potent rallycrossbil med over 500.
Men Borgenhaug skuffet ikke, imponerte stort og dro som vanlig langbanesykkelen opp på bakhjulet etter målpassering i kjent stil.
Publisert søndag 09. oktober 2005 kl. 00:00.
Sist oppdatert søndag 09. oktober 2005 kl. 00:00.
Export =