NYE SPILLERE:

NYE SPILLERE: Anders Karlsen (t.h.) og Pål Kirkevold (t.v.) i full sving under Mjøndalens trening i Mjøndalshallen torsdag kveld. De to 21-åringene er to spennende nykommere på MIFs 2012-utgave. (FOTO: HAAKON J. KRISTIANSEN)

Kjøp bilde

Skal sette fart på MIF

Anders Karlsen (21) og Pål Kirkevold (21) sa nei til å fortsette i Bodø/Glimt og HamKam. MIF fristet mer.

Annonse

Nye spillere: Anders Karlsen (t.h.) og Pål Kirkevold (t.v.) i full sving under Mjøndalens trening i Mjøndalshallen torsdag kveld. De to 21-åringene er to spennende nykommere på MIFs 2012-utgave. FOTO: HAAKON J. KRISTIANSEN

Kjøp bilde
Annonse

NEDRE EIKER: Mjøndalen er godt i gang med oppkjøringen til lagets fjerde strake sesong i fotballens 1. divisjon.

Facebook-knapp kommer her

De to mest interessante nykommerne per nå er midtbanespilleren Anders Karlsen fra Bodø/Glimt og spissen Pål Kirkevold fra HamKam. Begge to har hatt mye spilletid og fikk tilbud om å fortsette hos MIFs 1. divisjonskolleger. 21-åringene valgte imidlertid å komme til Nedre Eiker.

LES OGSÅ: Uavgjort mellom MIF og IBK

- Følte meg ferdig i HamKam

– Jeg hadde lyst til å prøve noe nytt, og jeg har tro på det som skjer i Mjøndalen, sier Karlsen.
Kirkevold ønsket også et miljøskifte.

– MIF viste virkelig at de ville ha meg, og jeg følte meg ferdig i HamKam, melder Kirkevold.
Nyervervelsene har begge signert toårskontrakter. På torsdagens treningsøkt i Mjøndalshallen viste de fine takter.

– Det er fin gjeng. Jeg trives, kommenterer Karlsen, som hadde et flott driv i sitt spill.

LES OGSÅ: MIF tester nye spillere

Førstevalg som spiss

MIF-trener Vegard Hansen utpeker allerede Pål Kirkevold som et førstevalg på spissplassen i et 4-4-2-system. Hansen har vært imponert av det han sett av måljegeren så langt på trening.

– Det var veldig viktig å få inn en spiss på et tidlig tidspunkt. Kirkevold er en kraftspiss med gode allroundegenskaper. En knallsterk robust type med et veldig godt venstrebein, uttaler Hansen.

Kirkevold scoret åtte mål på 26 kamper for HamKam i fjorårets 1. divisjon, men det var som kantspiller. I MIF gleder Kirkevold seg til å spille midtspiss. Han er opprinnelig fra Tønsberg.

Signeringen av Kirkevold, og at spissen Fredrik Gulsvik også er i stallen gjør at det er lite trolig at fjorårets toppscorer Petar Rnkovic spiller i brunt i år. Rnkovic har gitt beskjed om at ha lyst til å prøve seg i utlandet igjen, og at han vil avvente med å slutte seg til en norsk klubb.

– Vi regner ikke med Petar, og har er ikke på blokken i øyeblikket, kommenterer Hansen.
Unggutten Kim Berntsen er ytterligere en spiss i troppen, og kapteinen Bjarne Kortgaard Ingebretsen er dessuten aktuell i en hengende spissrolle.

LES OGSÅ: MIF kan miste et helt lag

Fire spillere til

Per i dag har MIF 17 spillere, og ifølge Hansen er målet å ha 21 mann i stallen. Han ønsker seg keeper, én til to kantspillere og én forsvarer.

– I løpet av årene vi har vært i 1. divisjon har vi aldri vært så godt forspent på denne tiden av året. Vi har ikke mistet så mange denne gangen, forteller Hansen.

De gamle MIF-heltene Adrian Paul (angriper/kantspiller) og Daniel H. Reinoso (forsvar) trener for tiden med klubben, og det er aktuelt at begge fortsetter – men ingenting er avklart.

PS! Lørdag spiller MIF en internkamp på Årbogen kunstgress.

LES OGSÅ: MIF vil satse mer på talenter

 
comments powered by Disqus

Bli venn med Drammens Tidende på Facebook: