STOPPET:

STOPPET: : Martin Strange bidro mye offensivt, men blir her stoppet av Ull/Kisa-backen. (FOTO: PER ABRAHAM GRENNÆS)

Mjøndalen ble felt av Ull/Kisa

Nyopprykkende Ullensaker/Kisa slo bruntrøyene 2-1.

Annonse
Annonse

NEDRE EIKER: Mjøndalen var imidlertid det beste laget spillemessig i treningskampen mellom de to 1. divisjonslagene på Årbogen.

Facebook-knapp kommer her

– Bortsett fra at vi tapte, er jeg veldig fornøyd. Vi fikk til mye av det vi har trent på, sa MIF-trener Vegard Hansen.

Les alt om MIF på dt.no

Dårlige innlegg

Så langt i oppkjøringen har han kun terpet den offensive delen av spillet.

– Vi jobber med grunnspillet. Det er ambisiøst, med involveringer fra back, stoppere og sentral midtbane, fortsatte treneren.

Flere ganger førte fine initaitiv og gode kombinasjoner til at MIF-spillerne kom til gode inleggsposisjoner. Dessverre var innleggene alt for dårlige.

– Vi har ikke jobbet med innleggskvalitet og løp inn i boksen ennå.

Når det sitter, vil MIF sannsynligvis skape langt mer enn fem sjanser som var tilfellet mot Ull/Kisa.

Nærmest uten å score var Bjarne Kortgaard Ingebretsen, som umarkert fra kort hold satte ballen i stolpen.

LES OGSÅ: Rhett Bernstein er tilbake etter skade

Ga bort sjansene

Romerikslaget fikk dermed ta ledelsen, da Daniel Moen Hansen satte inn 1-0.

Adrian Paul utlignet etter å ha blitt frispilt, mens Simen Kind Mikalsen avgjorde kampen etter å ha snappet opp en feilpasning.

Totalt hadde også Ull/Kisa fem sjanser.

– De skapte kun sjanser på overganger og feil av oss, sa Hansen.

Treneren mente bruntrøyene var best med unntak av det første kvarteret i 2. omgang.

LES OGSÅ: MIF vant i snødrevet

Les mer sport på dt.no

 
comments powered by Disqus

Bli venn med Drammens Tidende på Facebook: