Tapte. :
Kjøp bildeMIF tapte for Høvik
Fire minutter ut i ekstraomgangene ble NM-kvartfinalen avgjort etter mål av Sergey Gousev.
NEDRE EIKER: - Dette var veldig bittert, sa en skuffet tomålsscorer Lars Christian Sveen, etter at Mjøndalen tapte 4 - 3.
Det stod 2-2 etter en jevnspilt sluttspillkamp på Vassenga.
MIF var ikke spesielt gode offensivt etter pausen, og et defensivt spillende Høvik tok ledelsen 3-2 ved Jonas Grøterud. MIF burde fått et straffeslag like før gjestenes ledermål, men hoveddommer Egil Larsen dømte ikke.
Hjemmelaget var mer heldige rett før Patrik Døhlen Holm gjorde det viktige 3-3 målet. Holm så ut til å være i klar offsideposisjon, men dommerene lot det passere.
Samtlige Høvik-spillere raste over at det ikke ble avblåst for offside.
Keeperen best
- Det var en klar offside, mente en svært oppgitt Høvik-forsvarer Antti Vittanen.
Høvik kom sterkt tilbake i ekstraomgangene og vant etter bare fire minuttersspilletid på såkalt «sudden-death»-scoring.
MIFs klart beste spiller var keeper Markus Kristiansen (bildet), som reddet flere ganger da Høvik var farlig frempå.
Samme skjebne
Samme skjebne som MIF led Drammen Bandy i Oslo. Drammenserne fikk en pangstart og ledet 2-0 i 1. omgangen, men Ready kjempet seg tilbake i kampen og det stod 4-4 etter ordinærtid. Vertene avgjorde det hele fire minutter ut i ekstraomgangene. Det var Martin Jørgensen som scoret til 5-4 for Ready.
LES OGSÅ: Drammen må vinne
Nå spilles returkampene mandag kveld: Drammen Bandy-Ready (20.00) og Høvik-Mjøndalen.