VM FRA TRIBUNEN: Bjørn Einar Romøren ble vraket fra verdenscuplaget etter svak skiflyging i Kulm. Den tidligere verdensrekordholderen står i fare for å måtte se VM i Vikersund fra tribuneplass.
Evensen og Romøren må overbevise i Oberstdorf
Rekordflygerne Johan Remen Evensen og Bjørn Einar Romøren står fortsatt i fare for å bli tilskuere under VM i skiflyging i Vikersund.
OSLO: – Er Remen Evensen og Romøren ikke gode nok i Oberstdorf så får de ikke være med. Men jeg håper selvsagt de finner formen, sier landslagstrener Alexander Stöckl til VG.
Stöckl bekrefter at de to rekordflygerne Remen Evensen (246,5 meter) og Romøren (239 m) ennå ikke er kvalifisert.
– Det er bare Anders Bardal som er VM-klar, sier Alexander Stöckl.
Skiflygingsrennene i Oberstdorf 18. og 19. februar avgjør hvem som slår følge med Bardal på VM-laget.
LES OGSÅ: Her er VM-gullet!
LES OGSÅ: VM-billettrekord i Vikersund
Ikke selvskreven selv med verdensrekord
Romøren ble nummer sju i søndagens verdenscuprenn i hopp. Det var en betydelig opptur for Hosle-hopperen.
Evensen på sin sidevant norgescuprennet i Meldal. Han har 12.-plass fra Kulm som sesongbeste.
– Selv med verdensrekord er man ikke selvskreven. Men jeg er tross alt niendemann i skiflygingscupen, sier Evensen til VG.
Molde-hopperen har verdensrekorden med 246,5 meter. Romøren hadde den tidligere verdensrekorden. Nå er spørsmålet om de kommer med på VM-laget. Bare Anders Bardal er VM-klar.
LES OGSÅ: Hilde kan rekke VM i Vikersund