STENGTE BURET:

STENGTE BURET: Seieren, den sjette for sesongen, sendte GIF opp på delt andreplass med Nordstrand. (FOTO: RUNE FOLKEDAL)

Kjøp bilde

Enkel Glassverket-seier

Glassverket slo nyopprykkede HK Halden hele 28-16 i en 1. divisjonskamp i håndball for kvinner i kveld.

Annonse
Annonse

DRAMMEN: HK Halden kom til Glassverkethallen i kveld uten noen borteseier, og statistikken ble ikke forbedret. Hjemmelaget vant greit 28-16 etter å ha ledet 13-9 ved pause.

[Facebook-knapp]

Veronica Kristiansen ble toppscorer for GIF  i en kamp de leverte bra forsvarsspill og godt målvaktsspil av Hilde Skogstad. Men i angrep manglet det siste lille, og det ga seg utslag i blant annet 32 skuddbom. Det manglet slett ikke på gode sjanser, og selv om Haldens målvakt  var en av sitt lags beste, hører det ikke hjemme med så mange bomskudd.

Verst var Mina Gustavsen med sine elleve bom. Riktg nok ble det syv mål også, men likevel.

Innbytter-skryt

På plussiden kom for en gangs skyld et fåtall tekniske feil av laget som ynder å løpe og kaste fort.

- Innbytterne skal også få pluss i boken, supplerer trener Kennth Gabrielsen.

Både Veronica Våraker og Trine Bronsta benytte sjansen da de fikk den litt ut i andre omgang. Fem mål ble det på Våraker, og tre på Bronsta.

Delt 2. plass

Seieren, den sjette for sesongen, sendte GIF opp på delt andreplass med Nordstrand. Begge har 14 poeng, og de to møtes i Glassverkethallen søndag 20. november. Oppsal leder med 16 poeng, og er så langt det eneste laget sammen med Glassverket som ikke har tapt i årets 1. divisjon. GIF drar også på to uavgjorte kamper i staren på sesongen.

Skrim spilte også i dag, og vant 33-16 borte over Bjørnar. Dermed er de nummer fem på tabellen med 12 poeng etter ni kamper.

 
comments powered by Disqus

Bli venn med Drammens Tidende på Facebook: