(FOTO: JOAKIM FJELDLI)

Kjøp bilde

Tente på luksusbil

Politiet ser alvorlig på saken etter at noen puttet papir i dieseltanken på en parkert Volvo XC60 - og tente på.

Annonse

(FOTO: JOAKIM FJELDLI)

Kjøp bilde
Annonse

NEDRE EIKER: Politiet fikk melding om bilbrann i Stasjonsgata i Mjøndalen rundt klokken 22.00 onsdag kveld. Da de kom frem viste det seg at bilen, en nyere Volvo XC60, hadde blitt påtent, skriver NRK Buskerud torsdag.

Facebook-knapp kommer her

– Noen har åpnet dieseltanken, puttet papir oppi og tent på. Det er en påsatt brann, og en villet handling, sier lensmann Torill Sorte i Nedre Eiker til NRK.

Nå har politiet iverksatt etterforskning for å komme til bunns i saken.

– Vi ser alvorlig på denne spesielle saken. Bilen kunne brent helt opp, og det er snakk om store verdier. Dette skjedde midt i sentrum av Mjøndalen, og det er noe vi ikke vil ha noe av, sier Sorte til NRK.

Ønsker tips

Politiet har så langt ingen mistenkte i saken, og er interessert i kontakt med eventuelle vitner til hendelsen.

– Vi er veldig interessert i å komme i kontakt med folk som har sett noe mistenkelig i Stasjonsgata ved lampebutikken i Nedre Eiker, sier Sorte.

 

Bli venn med Drammens Tidende på Facebook: