PRØVDE SEG

PRØVDE SEG: En mann stakk fra både regningen og sine to kvinnelige kompanjonger, før han ble hentet inn av personell fra kafeen. (FOTO: STIAN ØVREBØ JOHANNESSEN)

Kjøp bilde

Stakk fra regningen

Tre gjester ved Lerretet Café ved Kino City på Bragernes Torg nektet å betale regningen etter å ha spist og drukket for 1500 kroner.

Annonse
Annonse

DRAMMEN: Det var en mann og to damer som hadde nytt et måltid på kafeen.

Facebook-knapp kommer her

– Etter de var ferdigspist, reiste mannen seg og gikk, uten å betale for seg. De to kvinnene ble sittende igjen. Vi måtte hente han, og etter hvert tilkalle politiet når det viste seg at de ikke kunne betale, sier Fung Huy, sønnen til innehaveren av kafeen.

LES OGSÅ: Drammens beste kebab

Dro hjem for å hente kort

Da politiet kom endret situasjonen seg. En av kvinnene tilbød seg å dra hjem for å hente et bankkort, og ble fulgt hjem av politiet. Da hun kom tilbake betalte hun de 1500 kronene trioen skyldte.

– Slike ting skjer iblant. Det blir stress og styr der og da, men politiet har som regel lyst til å hjelpe, sier Huy.

LES OGSÅ: Stakk fra regningen sju ganger

Innbrakt for fyll

Litt tidligere på ettermiddagen var politiet innom Kino City. Der plukket de opp et par fra Vikersund som hadde fått i seg for mye alkohol.

– De lagde litt bråk. De blir sittende hos oss til de er i stand til å klare seg selv, sier operasjonsleder i Søndre Buskerud politidistrikt, Sven Røsaker.

LES OGSÅ: Folk krangler så busta fyker i snøkaoset

Les flere nyheter på dt.no
 

 

Bli venn med Drammens Tidende på Facebook: