DIVA. Champagneis eller jordbærsuppe, eller kanskje et vinkurs? Dette er noe av konseptet i den nye baren Diva som Ilse Zvaigzne planlegger i Amtmand Blomsgate. foto: tore sandberg

Kjøp bilde

Planlegger annerledes bar

Hvis utelivskjøret på torget ikke er noe for deg, planlegges en roligere og trendy variant i en stille bakgate.

Annonse
Annonse

For 100 år siden var Amtmand Blomsgate byens utelivsgate nummer én for borgerskapet. Nå håper Ilse Zvaigzne å gjenopplive ryktet med cafébaren Diva.
– Men dette skal være et lounge- og chilloutsted for unge, urbane mennesker, sier hun.
Zvaigzne forteller at hun har hele verdens om inspirasjonskilde, og leser bunker med magasiner for å holde seg oppdatert på trender innen bransjen.
– Nå er det for eksempel det sunne som gjelder, sier hun.
KULTURMIKS. Selv kommer Zvaigzne fra Latvia, har tatt et tverrfaglig studium på Universitetet i Oslo, har venner i alle verdenshjørner og er damen bak forvandlingen av restauranten Taj Mahal i Drammen.
– Jeg har sydd alle de 100 putene der for hånd, ler hun.
Nå skal hun åpne sitt eget trendy barkonsept, dersom Drammen kommune sier ja.
– Vi er klare til å sette i gang innredningen så fort papirene er i orden, sier Zvaigzne, som håper hun skal rekke sommersesongen.
FY FY. – Hvor går du ut selv i Drammen?
– Jeg havner vel som alle andre på Pigen, men jeg går helst ut i Oslo, forteller hun, og understreker at hun har kapret kapasiteten Elias Gonzales fra designerhotellet Grims Grenka i Oslo som samarbeidspartner.
Han har blant annet jobbet med kjendiskokken Jamie Oliver, og er nå klar for å hjelpe drammenserne til gode drikkevaner.
– Jeg har for eksempel lært at det er fy fy å blande Sprite i drinker, smiler Zvaigzne.
I tillegg til drinker, vinkurs og loungemusikk, lover Zvaigzne eksperimentell mat, fra sin venninne Karima Pedersen som for tiden er kokk i Dubai.
Zvaigzne er spent på reaksjonene.
– Jeg må innrømme at jeg både gleder og gruer meg, sier hun.



$BYLINE_ON$
Det blir for eksempel fy fy å blande Sprite i drinker.
I
lse Zvaigzne

 

Bli venn med Drammens Tidende på Facebook: