Jublet:

Jublet: Sjetteklassingene ved Hokksund barneskole jublet da avisa fortalte hva politikerne i formannskapet sa. I går ble vedtaket endelig. (Foto: Inger Boldvik)

Kjøp bilde

Gledesdag for barna

Politikerne har sørget for jubel i skolegården.

Annonse
Annonse

Øvre Eiker: Tilbudet om gratis leirskole videreføres på ubestemt tid. Det vedtok politikerne i kommunestyret enstemmig onsdag kveld.

Uvisshet

Siden i fjor har elevene gått rundt og lurt: Blir det leirskole, eller ikke? Kommunen skjermet årets leirskoleturer i siste liten, men vurderte å kutte ut leirskoletilbudet i fremtiden for å spare penger.

Saken skapte også voldsom debatt i fjor.

Rektorer og FAU-ledere har deltatt i et prosjekt for å se på andre løsninger, men landet på at de helst vil ha det gamle tilbudet.

Lyttet

Politikerne lytter til skolene og foreldrene. I behandlingen i formannskapet for to uker siden, vedtok de enstemmig å videreføre ordningen.

Vedtaket møtte jubel i skolegården på Hokksund barneskole, der sjetteklassingene fikk nyheten om at de skal dra på en ukes tur til Bolærne i juni neste år.

Etter at også kommunestyret sa ja i går, er vedtaket endelig.
 

 
comments powered by Disqus

Bli venn med Drammens Tidende på Facebook: