Flere tusen på jordbærfestival i Sylling

Lørdag ettermiddag hadde over 3000 mennesker tatt veien til Jordbæreventyret i Sylling. Med andre ord en suksess i solen.

Annonse

(F.v.) Marita Sjølset (12), Jenny Glaser Bjørnsen (11) og Aina Kristine Paulsen (11) deltok i sitt aller første olabilløp i Sylling Grand Prix. - Morsomt, men litt skummlet også. Det gikk fort, smilte de tre.

Kjøp bilde
Annonse

Smil og svette om hverandre. Festivalen Jordbæreventyret i Sylling ble en dundrende suksess.

Da Drammens Tidende besøkte det røde eventyret lørdag ettermiddag, hadde over 3000 mennesker vært innenfor portene ved vannkanten i Sylling.

– Det er helt fantastisk. Og vi har jo vært utrolig heldige med været, smilte festivalleder Trond Lussius Hellum fra øre til øre.

– Når barna smiler og har det gøy, på tross av denne varmen, så har vi vel gjort noe riktig, fortsatte servicesjef Richard Thorsrud.

Se bildegalleri fra jordbærfestivalen her!

Olabilløp også på menyen

Det var mange tilbud å hytte seg med under Jordbæreventyret. Barne-TV-show med Agent 25 og Kåre Magnus Bergh, blånisser fra Blåfjell, bading, sandkasser, Pelle politibil, brannbil, racerbiler, elektriske biler, friske jordbær og safter, vandring i trollskog, bading og olabilløp var noe av det som sto på programmet.

– Det var kjempegøy. Men litt skummelt også, humret Marita Sjølset (12), Jenny Glaser Bjørnsen (11) og Aina Kristine Paulsen (11) etter å ha kommet i mål som første bil i Sylling Grand Prix.

Olabilen hadde styringen fra en snøfreser og panseret var utkasteren fra den samme gamle snørydderne.

– Vi har vært med på å lage den selv. Blant annet har vi malt den og pyntet den med bilder av en del kjendiser, fniste jentene.

– Og det viktigste er at vi slår guttene.

31 unger hadde meldt seg på olabilløpet.

Les om fjorårets jordbærfestival her

Bading og troll

Nede på stranden møtte Drammens Tidende familien Høiberg.

Besøket i trollskogen, is og bading hadde nok sørget for de største inntrykkene på Tranby-gjengen som startet ferien i sammen i Sylling.

Og i trollskogen hadde Thea (4) og Martin (7) samlet gull og møtt troll og hekser.

– Jeg stjal hår fra trollet. Men Martin samlet masse gull, fortalte Thea fornøyd, mens saftisen gikk ned på høykant.'

– Og så klatret vi i tau og taustiger. Det var morsomt, mente storebror Martin.

– Hvordan er badevannet da?

– Både varmt og kaldt. Det var kaldt til å begynne med, men så ble det varmt, svarte fireåringen Thea fornuftig.

– Arrangørene har tenkt på alt. Vi var her i fjor også, og håper det blir noe til neste år også. Festivalen er helt topp, konkluderte mamma og pappa Anne og Øistein.

Og om kvelden var det klart for revy med Syllingteateret og voksenfest med dans langs stranda i Sylling.

Les flere kultursaker her

 
comments powered by Disqus

Bli venn med Drammens Tidende på Facebook: