Annonse

Søk

Hvor vil du søke?

+ Innhold A-Å

Slutt for Fjølfæst i Drammen

BRETTFEST:

Skaterne slapp brettene sine løs i Drammen sentrum under fjorårets Fjølfæst. I løpet av tre dager samlet 2000 skatere seg for å dyrke brettlidenskapen. Nå er det slutt for Norges første skatefestival etter to runder i Drammen.
Bestill bildet Kjøp bilde


  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

Tips oss »

FRIVILLIG:

Joakim Throndsen og Leni Rugsveen jobbet gratis for å få i stand Norges første skatefestival.
Bestill bildet Kjøp bilde

Den rullende festivalen som samlet tusenvis av brettentusiaster i Drammen, er nå historie.

DRAMMEN: Det var Norges første festival for skatere og ble arrangert i Drammen to ganger. Nå må brettentusiaster gå en sommer i møte uten Fjølfæst i byen.

– Det er med tungt hjerte vi gjør dette, sier Fjølfæst-kongen Joakim Throndsen.

Se bilder fra skatefestivalen her

Tidkrevende

Han og Leni Rugsveen må kaste inn brettet etter å ha arrangert skatefestivalen to ganger. Som studenter hadde de mye fritid, men ute i arbeidslivet blir det vanskelig å gjennomføre nok en Fjølfæst.

– Det har ingenting med røde tall, dårlig oppmøte eller noen andre negative faktorer. Vi har rett og slett ikke tid nå som vi begge er i full jobb, understreker Throndsen.

De to jobbet gratis og brukte mye av fritiden for å få til festivalen, som ble finansiert av offentlige fond, sponsorer og Drammen kommune.
Og tusenvis av skatere samlet seg i Drammen til tredagersfestival sommeren 2008 og 2009. De fikk oppleve konkurranser i Bruparken, workshops, skateskole, filmvisning og konserter, og det var ikke få brett som klapret mot betongen.

Mye jobb

Throndsen forteller at det har kostet blod, svette og tårer å få til Fjølfæst, men det har vært to fine år.

– Jeg håper vi har satt litt fokus på uorganisert idrett, og vært med på å vise fram skatemiljøet, sier han.

Publisert fredag 01. januar 2010 kl. 00:00.
Sist oppdatert fredag 01. januar 2010 kl. 00:00.

Annonse

Kommentarer

 

Logg inn her

Ny bruker eller glemt passord?

Fyll inn mobilnummeret over for å få tilsendt et engangspassord. Du kan bytte passord når du har logget inn

Mobilnummer og innlogging ber vi om for å holde et godt nivå på diskusjonene. Hvis du er logget inn, blir din kommentar publisert umiddelbart. Anonyme kommentarer må godkjennes av redaksjonen før publisering.


» Les reglene i sin helhet og hvordan vi håndterer overvåkningen.


Snarveier

TV Guiden TV Guiden

Sjekk hva som går på TV i kveld og fremover... »

Bildeserier Bildeserier

Bildegalleri fra kulturbegivenheter... »

Kalender Ut-guiden

Se hva som skjer i Buskerud... »

Kjendisnytt Kjendisnytt

Les nyheter om kjendisene... »

Skoleforestilling i Vestfossen

Filmtrailer: «Green Zone»

Donkeyboy i 2005

Frisk opp med øyeskygge

Filmtrailer: «Alice in Wonderland»

Se flere videoer

mars
Uke Ma Ti On To Fr
9 1 2 3 4 5 6 7
10 8 9 10 11 12 13 14
11 15 16 17 18 19 20 21
12 22 23 24 25 26 27 28
13 29 30 31        
14              

+ Se alle oppføringer

low_sxefa73f.jpg DiCaprio lovpriser Scorsese

Leonardo DiCaprio lovpriser regissøren Martin Scorsese.

low_sxeff4ad.jpg Den lille prinsen i tegneserieutgave

Oslo (NTB): Den prisbelønte franske tegneserieskaperen Joann Sfar har laget tegneserie basert på eventyret «Den lille prinsen».

low_sxc651b1.jpg Nytt fra Sæterbakken

Oslo (NTB): Essayisten og forfatteren Stig Sæterbakken er aktuell med samlingen «Dirty Things».

+ Flere kjendissaker

Mat og vin

Annonse