Ragnar Sten med Erindringer om et landskap og Ronny Bank med Malerens modell, to av de 11 kunstnerne i utstillingen Pause i Magasinet.

Kjøp bilde

Kunstpause i Magasinet

Ronny Bank og ti andre kunstnere har flyttet inn i tredje etasje i Magasinet og inviterer til en Pause i julehandelen.

Annonse
Annonse

DRAMMEN: Nesten ett mål med kunst byr de 11 kunstnerne på i lokalene som tidligere huset G-sport. Den nye senterlederen Lennarth Gryting ville gjerne ha kunstnere inn og tok kontakt med Ronny Bank. Han allierte seg med Lars Holst-Larsen, som plukket ut ti kunstnere fra Galleri Athenes faste stall.

BREDDE

Drammenskunstneren Ragnar Sten er en av nestorene blant Athenes kunstnere. Han stiller ut det store maleriet Erindringer om et landskap, inspirert av et sommeropphold på Fyn. Utflyttet drammenser Jarle Rosseland er en av Athenes mest profilerte kunstnere, han har med et av sine Livets trær. Gunilla Holm har sin kunstneriske base i gamle Galleberg stasjon, hun har med et av sine hus.

SPENNENDE

Blant Athenes unge spennende kunstnere har Lars Holst-Larsen valgt drammenskunstnerne Mona Skjønhaug, Geir Brohjem og Kristian Klausen. Anja Cecilia Solvik og Irena Wojnicz er stigende stjerner på den norske kunsthimmelen. Italienske Claudio Granaroli har et internasjonalt navn. Og Norgesvennen Karl Chilcott er tilbake med sine skulpturer.

Utstillingen er åpen i Magasinets åpningstid til og med julaften. Torsdag og fredag har Ronny Bank en kunstperformance på scenen i Magasinet. Bildet han lager blir kjøpt av Magasinet og auksjonert bort til inntekt for Kirkens Bymisjon i Drammen.

 
comments powered by Disqus

Bli venn med Drammens Tidende på Facebook: