folkelig jul. Majorstuen fremstår i dag som et av de aller viktigste folkemusikkbandene i Norge. Tirsdag kan du opplevde dem på Union.

Kjøp bilde

Juledrøm på Union

Det handles julepakker til den store gullmedalje om dagen. Men julepakken fra Union er pakket inn i folkemusikkdrakt.

Annonse
Annonse

Tirsdag kan du åpne en førjulspakke fra Union. Da kan du oppleve gruppen Majorstuen med sin Juledrøm av norske julesanger i folkemusikkdrakt.

Majorstuen er et av få norske folkemusikkband som har iscenesatt seg selv fullt ut. Musikken er akustisk, perfeksjonert og selvsikker.

Hyldest

Etter to instrumentalalbum, som har tatt kritikerne med storm og høstet en spellemannspris, ønsket Majorstuen å gjøre noe nytt. Resultatet ble "Juledrøm", som er blitt omtalt som en vakker, sterk og stemningsfull juleplate – en hyldest til den folkelige julemusikken.

Kjent og ukjent

I år som i fjor skal denne nye juletradisjonen ut på turné. Med seg har Majorstuen folkesangerne Gro Kjelleberg Solli og Gunnlaug Lien Myhr, og gitarist Tore Bruvoll.

Publikum vil få høre både kjente og ukjente julesanger, som på sin ferd gjennom norske daler og fjorder har fått sine egne melodivarianter, formet av generasjoner med folkesangere. Fremmøtte vil også få høre nye melodier og tekster, bl.a den nye juleslageren "Juledrøm" med tekst av Ove Røsbak.

På samme måte som jula rommer ulike stemninger, vil konserten favne fra det lystige og spøkefulle til det høytidelige og ettertenksomme.

 
comments powered by Disqus

Bli venn med Drammens Tidende på Facebook: