FOR UNGDOM. Knut Eikre Larsen, Annette Kollungstad, Thomas Lyngstad og Harald Gautneb, markerte at Drammen endelig har fått en klubb for unge mennesker.

Kjøp bilde

Rotaract tilbake

20 studenter og eksstudenter fra Drammen har startet Drammen Rotaract. Under stor festivitas ble de tatt opp i den nye klubben.

Annonse
Annonse

DRAMMEN: – Vi lærer om lederskap og organisasjonsdrift, får ny kunnskap om bedrifter og organisasjoner i nærmiljøet og bidrar selv til å gjøre samfunnet bedre, svarer klubbpresident Thomas Lyngstad når han blir spurt om hva Rotaract er.

Lyngstad har vært primus motor for å starte opp igjen Drammen Rotaract som ble nedlagt for noen år siden.

– Rotaract er et program i regi av Rotary International og ble opprettet for å gi unge mennesker mellom 18 og 30 erfaring og nye interesser innenfor en rekke områder. Rotary ble i sin tid (1905) opprettet av Paul Harris for å samle utøvere av forskjellige yrkesgrupper sammen, dele erfaringer og bli kjent med hverandre. Det samme gjør Rotaract. Derfor vil Rotaract og Drammen Rotary Klubb, som er charterklubb, ha et spesielt nært samarbeid, sier assisterende distriktsguvernør Harald Gautneb.

LES OGSÅ: Stafett for slumsøstrene

 
comments powered by Disqus

Bli venn med Drammens Tidende på Facebook: